Recenzja obroży z Furkidz.eu

by Natalia & Peppa - stycznia 12, 2019


Ostatnimi czasy, a dokładniej na początku grudnia, udało mi się wzbogacić o długo wyczekiwaną obroże, tworzoną własnoręcznie. Peppa została posiadaczką przyzwoitego produktu ze sklepu Furkidz.eu.

Informacje o firmie
Furkidz to sklep internetowy, w którym dostaniecie rzeczy zarówno dla psów (oprócz tego można tam również kupić rzeczy, przeznaczone dla kotów), ale i psiarzy. Zaopatrzycie w się tam, w np. w saszetki na smakołyki (można kupić np. w takim wzorze, jak akcesoria spacerowe waszego psa, kupione w tym sklepie), kubki, bluzy z najróżniejszymi napisami czy breloczki do kluczy. A jeśli chodzi o wasze psy, to dla nich kupicie tam m.in. obroże, szelki, smycze czy legowiska.

Logo Furkidza. Podobne (podobne, bo sam napis, bez psa widocznego obok, co można zaobserwować na zdjęciu tytułowym dzisiejszej recenzji) przyszywane jest do ich produktów. 
Magda i Dominik, którzy wspólnie tworzą ową firmę, opisują swoją działalność w następujący sposób:

Furkidz.eu to pasja dwojga młodych ludzi do zwierząt - przede wszystkim do zwierząt. To sklep internetowy, który powstał, gdy Magda pochwaliła się uszytymi własnoręcznie obrożami na jednym z forów internetowych dla psiarzy. Zdjęcia wywołały falę poruszenia i... zamówienia.”

Na tym zdjęciu widoczna jest pierwsza z wad produktu, która ujawniła się dopiero po kilku praniach. Mam na myśli szew od prawej strony. Nie jest to, jednak widoczne od razu, do tego nie przeszkadza w użytkowaniu, aczkolwiek wadą produktu to jest. 

Informacje dot. kontaktu można znaleźć na ich stronie, w rubryce "kontakt".

Wzór i seria Workout
Kupując obrożę z Furkidza, długo zastanawiałam się nad serią i wzorem. Ostatecznie decyzja padła na wzór Fantasty Plant. Tłumacząc nazwę na polski: fantastyczne rośliny, co zdecydowanie pasuję do designu tej fioletowej obroży. Wybierając, jednak obroże w tym sklepie warto zwrócić uwagę na dopisek, obok nazwy wzoru (w tym przypadku "workout"), bo świadczy on o tym, do jakiej serii produktów on się zalicza. Przykładowo seria "workout" (czyli ta, na którą się zdecydowałam) należy do tych wytrzymałych i brudoodpornych, o czym świadczy sama nazwa (po polsku znaczy ona "trening"). Nie należą one do najbardziej -  jak to określili Magda i Dominik - miękkich akcesoriów, ale za to łatwo je wyprać, co potwierdzam (strukturę materiału możecie zobaczyć na zdjęciach). Ja robiłam to ręcznie. Warto w tym miejscu wspomnieć jeszcze o tym, że ten typ materiału w mgnieniu oka schnie

Zapięcia 
Furkidz ma bogatą ofertę zapięć, o czym chciałam wspomnieć w tej recenzji. Ja wybrałam te najprostsze: zatrzask plastikowy. Decydując się na nie, nie byłam przekonana, ale po otrzymaniu przesyłki moje nastawienie się zmieniło. Te zatrzaski są solidne i tyle. 

Tutaj zrobię małe zestawienie ile obecnie kosztuję taka obroża, jak nasza z różnymi rodzajami zapięć (przypominam, że ma ona obwód szyi 40-50cm i szerokość taśmy, wynoszącą 2cm):I w sumie nie ma się co na ten temat zbędnie rozgadywać, bo chyba po przeczytaniu części właściwej recenzji wszyscy wiemy, że cena jest w stu procentach adekwatna. A jeśli chodzi o procenty to możecie na mnie liczyć, bo mam z tego działu sześć z matmy, co niestety nie zmienia faktu, że na półrocze będę miała czwórkę.

Za jedną obróżkę (druga była w tej samej cenie) zapłaciłam niecałe 32 zł plus wysyłka, która właściwie nie była droga. Szczerze to nie pamiętam już ile na nią wydałam i uważam to raczej za nieistotne, póki jej cena nie przekracza normy. No nie oszukujmy się.

Jakość poszła na spacer i zgubiła drogę powrotną, ale urzekło mnie to zdjęcie!

 Jasna strona mocy 

 • Nieskazitelne wykonanie, wprawiające w osłupienie niejednego konesera psich obróżek. Co ja gadam?
 • Dbałość o szczegóły - niewidoczny szew, nienaganne okucia i tak w nieskończoność.
 • Częste wyprzedaże. Czy to Black Friday, Halloween, którego szczerze nienawidzę i co się za tym wiąże - nie obchodzę, czy też zwyczajne i bez okazyjne promocje - cieszy mnie to jednakowo.
Produkt zgodny z opisem i moimi wymaganiami, które nad wymiar często są zbyt wygórowane.
 • Dokładny i jawny, bogaty w szczegóły opis produktu, z którego możemy dowiedzieć się wszystkiego o obróżce.
Zakładka - częste pytania na stronie Furkidz'a wywołała u mnie fascynujące emocje. Cieszy mnie fakt, że sklep dysponuje czymś takim, dla dobra swoich klientów.
Niskie ceny, niczym w Medii Expert. Chyba tego podpunktu, rozwijać nie muszę.
Kółko do adresówki, której poniekąd nie mamy, ale możemy się w takową zaopatrzyć, korzystając z oferty Magdy i Dominika. I w sumie chyba to przy okazji jakiegoś zamówienia zrobię. A co mi szkodzi?

Poniekąd tutaj produkt jest widoczny, chociaż o to również trudno z tym psem. 

Ciemna strona mocy

Właściwie to mam tylko jedno zastrzeżenie, któro nie wpływa jakoś mocno na użytkowanie, ale wolałabym, aby było to bardziej dopracowane. Nie zmienia to jednak faktu, że firma ta jest świetna i dysponuje równie świetnymi produktami. A tym jednym, jedynym minusem jest ciężka regulacja.

Podsumowując...

Produkty ale i producent cieszy się u mnie znakomitą opinią i myślę, że trudno byłoby to zmienić. Furkidz to firma, posiadająca szeroką gamę produktów zarówno dla psiarzy i ich podopiecznych. Serdecznie polecam każdemu, bo psie akcesoria Magdy i Dominika są dostosowane dla każdego psa!

Podobne teksty

4 komentarze

 1. Super się czyta!
  Z Furkidza jeszcze nic nie mam w swojej kolekcji, ale być może już niedługo nadejdzie czas, że to się zmieni:D
  Swoją drogą - podoba mi się nazwą "Singing in the rain", jak ten musical!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Natalia & Peppastycznia 12, 2019

   Życzę Ci doświadczenia z tą firmą, bo naprawdę jest warto! Jeśli chodzi o musiacal, to jakoś nie mogę znaleźć czasu aby to obejrzeć. Ale jak powiedziałam, tak zrobię!

   Usuń

Dla każdego internetowego twórcy komentarze są motywacją do dalszego działania, dlatego jeśli chcecie zakomunikować mi, że robię coś dobrze napiszcie mi kilka słów!