PSIE IMIONA - jak DOBRZE nazwać psa?

by Natalia & Peppa - stycznia 11, 2019Imię psa to dosyć istotna rzecz. To jedno słowo towarzyszy psu przez całe jego życie, dlatego też uważam, że ta decyzja powinna być zwyczajnie dobrze przemyślana. W takim razie... jak prawidłowo nazwać psa? Jak zrobić to, tak aby nie popełnić żadnej gafy, która będzie się ciągnąć za wami latami? Odpowiedź w dzisiejszym wpisie!


Wskazówki - jak prawidłowo nazwać swojego psa? 

Wbrew pozorom kreatywne nazwanie psa to temat, nad którym trzeba trochę pogłówkować. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, aby imię:

 • było krótkie, najlepiej nie dłuższe niż dwusylabowe. Tak wybrane imię łatwo wpada w ucho, zarówno psu (choć trzeba pamiętać, że aby tak się stało trzeba ćwiczeń), jak i jego przewodnikowi. 
 • było wyrazem, który nie nikogo nie obraża. Czytałam kiedyś artykuł, że jacyś ludzie nazwali psa w taki sposób, że kiedy przyjechali do obcego państwa, ludzie patrzyli na nich jak na obcokrajowców, którzy krzyczą ile sił jakiś wulgaryzm, a nie imię swojego pupila. Zakładam, że nikt z was nie chciałby znaleźć się w podobnej sytuacji... 😄
 • było oryginalne i budziło pozytywne skojarzenia. Uważam, że to też ważna właściwość, ponieważ ja osobiście wolę wyjść poza strefę komfortu i imię wymyślić samodzielnie, tak aby wzbudzało we mnie dobre emocje. 
 • było dopasowane do konkretnego psa. Jeżeli nie zależy nam na żartobliwym charakterze imienia, uważam że lepiej np. nie nazywać Okruszkiem psa, który ma wyrosnąć na psa większego pokroju...
 • dało się zdrobnić. Powiedzcie sami: kto nigdy nie upieszczotliwiał imienia swojego podopiecznego? Nie wyobrażam sobie nie mieć takiej możliwości! 

Dlaczego mój pies ma na imię Peppa? 

Powiem wprost: Peppa trafiła do nas i nosiła już to imię. Właściwie to dość ułatwiło mi to zadanie, bo ja pewnie zastanawiałabym się nad nim dłuższy czas. Do tego jestem zadowolona z wyboru jej poprzednich właścicieli z kilku zasadniczych aspektów. Przede wszystkim podoba mi się fakt, że imię to jest nietuzinkowe. Kojarzycie innego psa, na którego woła się w ten sposób? Ja też nie!

Ale... nie wszystko złoto, co się świeci! Pamiętam, że moja siostra będąc mniejsza, powiedziała że to imię jest doskonale dopasowane do naszej podopiecznej, gdyż Peppa jest zasadniczo podobna do... świnki Peppy! Pytając dlaczego uzyskałam odpowiedź, że jest to spowodowane "krótkim" ryjkiem (fachowo takie rasy określa się mianem brachycefalicznych) i łapkami, stąd to niezwykłe podobieństwo. Grunt to wyobraźnia, choć w tym przypadku ssie ona sen z powiek... 


A jak na imię mają wasze psy? Dlaczego padło akurat na to imię? Napiszcie w komentarzach!

Podobne teksty

3 komentarze

 1. Jestem zdecydowanie zwolenniczką rzadkich imion. Wybierając imiona dla swoich psów, starałam się aby były oryginalne i chyba mi się udało. Nigdy nie spotkałam innych czworonogów o zbliżonych imionach.
  "Plato" to rodowe imię pandy. Z początku miałam zamiar dać szczeniakowi inne imię, ale po usłyszeniu historii imienia "Plato", nie wyobrażałam sobie nazwać go inaczej. Patrzyłam na małą, puchatą kulkę i to już po prostu był Plato.
  Jeśli chodzi o mojego drugiego psa, to wabi się Carrie. Ku pamięci aktorki Carrie Fisher - naszej ukochanej księżniczki Lei. Imię to naprawdę mi się podoba, a przede wszystkim pasuje do małej. ♥
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Natalia & Peppastycznia 12, 2019

  Masz rację! Imiona twoich psów mają „to coś”! Szkoda, że Gwiezdne Wojny się już kończą... Ale jak to mówią - „Coś się konczy, a coś innego zaczyna.” Podejdźmy do tego z optymizmem! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tobias został Tobiasem z różnych powodów - jednym z nich było to, że cały jego miot miał mieć imiona na literę T. Nie wiem, czy jestem zadowolona z tego imienia, ale w gruncie rzeczy całkiem je lubię, jest takie sympatyczne i można je skracać na milion sposobow ;)

  OdpowiedzUsuń

Dla każdego internetowego twórcy komentarze są motywacją do dalszego działania, dlatego jeśli chcecie zakomunikować mi, że robię coś dobrze napiszcie mi kilka słów!