Test karmy "Wolf of Wilderness"

by Piotr Korchut - października 27, 2018

Test karmy "Wolf of Wilderness" 
Kilka tygodni temu, zamiast karmy którą dotychczas jadła Peppa (tj. Purizon) kupiłam tzw. "Wolfa". Uściślając - dokonałam zakupu 2 kg karmy i 5 próbek po 80 g tego samego. Łącznie zapłaciłam mniej niż 30 zł, ponieważ natrafiłam na przecenę. 

WYGLĄD 
Granulka karmy jest mniej więcej wielkości paznokcia, kształtem zbliżona jest do koła. Jest jasno brązowa. Nie ukrywam że byłam zdziwiona wielkością owej granulki, aczkolwiek Peppa nie ma żadnych problemów z przegryzieniem.  Natomiast moja koleżanka, a właściwie jej pies - preferuje nieco mniejsze granulki, jednak mimo tego nie ma większych zastrzeżeń. 
 SKŁAD 
Świeże mięso drobiowe (41%), kawałki ziemniaków (suszone), białko z kaczki (10%, suszone), białko drobiowe (10%, z.T. częściowo suszone i hydrlizowane), pulpa buraczana (pozbawiona cukru), siemię lniane, tłuszcz z drobiu, drożdże piwne (suszone), chlorek sodowy, fosforan monowapniowy, jajko (suszone), owoce leśne (0,3%, suszone: żurawina, porzeczka, maliny, owoce czarnego bzu), zioła (0,2%, suszone: bylica pospolita, dziurawiec, liście pokrzywy, rumianek, krwawnik, podbiał, korzeń mniszka), ekstrakt z drożdży (suszone, = 0,2% beta-glukane i mannooligosacharydy), jabłko (suszone), inulina z cykorii (0,1%), olej z łososia, olej słonecznikowy

ANALIZA SKŁADU 
Skład jest przecięty, jednak karma wyróżnia się brakiem zbóż oraz dużą zawartością mięsa. Zawiera olej z łososia, który jest dobrym źródłem "omega 3". W skład karmy wchodzą suszone ziemniaki i zajmują one drugie miejsce w składzie, co jak powszechnie wiadomo - świadczy o dużej ich zawartości. Są one bogate w różnego rodzaju włókna. Ten składnik jest często stosowany, przy produkcji karm bezzbożowych. Karma jest bogata w białko, a uboga w węglowodany. 

PODSUMOWANIE
Jestem zadowolona z dokonanego zakupu, myślę że to nie ostatni produkt "Wolfa" który zakupię. Karma jest smaczna, zawiera dużo mięsa i innych wartościowych składników, nie jest droga, ale łatwo dostępna. 

Podobne teksty

0 komentarze

Dla każdego internetowego twórcy komentarze są motywacją do dalszego działania, dlatego jeśli chcecie zakomunikować mi, że robię coś dobrze napiszcie mi kilka słów!