Jak się ubrać na spacer z psem podczas lata

Spacery z psem to codzienność każdego właściciel czworonoga mieszkającego w miejskim bloku. Psy trzeba wyprowadzać co najmniej 2-3 razy dziennie, niezależnie od panującej za oknami aury. Ponadto spacer służy nie tylko załatwieniu przez psa swoich potrzeb fizjologicznych, ale także jest dla niego dawką ruchu. Psy potrzebują wybiegania i dania upustu swojej energii. Na spacer z pupilem trzeba się więc odpowiednio ubrać, by czuć się komfortowo.


Spacer z psem – o czym pamiętać wybierając strój?


Ubierając się na spacer z psem należy przede wszystkim wziąć pod uwagę pogodę, jaka jest w danej chwili. Inaczej trzeba się ubrać, gdy jest ciepło i słonecznie, a inaczej, gdy jest zimno, pada i wieje. Lato jest kapryśną porą roku. Raz termometry pokazują ponad 30 stopni przy bezchmurnym niebie, a innym razem kilkanaście stopni mniej przy ciemnych chmurach i deszczu. Strój na spacer z psem powinien zapewniać pełen komfort, tak aby w upalny dzień nie było nam zbyt gorąco, a w chłodny zimno. Kiedy pada, potrzebna jest także ochrona przed deszczem. Komfort stroju na spacer z czworonogiem jest ważny również z innego powodu. Space z psem to czas, kiedy pies powinien zażyć porządną dawkę ruchu. Dla właściciela to także chwila na aktywność, zwłaszcza że najczęściej jest to moment, gdy wstajemy z kanapy lub zza biurka. Z psem trzeba się pobawić, pobiegać, poskakać, porzucać mu patyk. Ważne jest więc, by nasz ubiór pozwalał na taką aktywność, a więc był wygodny, przewiewny i nie utrudniał poruszania.
spacer z psem


Co założyć na spacer z psem?


Na spacer z psem możemy wyjść nawet w zwykłym, codziennym ubraniu. Trzeba tylko zadbać, żeby było ono czyste i zadbane, bo przecież spotkamy po drodze wielu ludzi. W upalny dzień możemy założyć nawet koszulkę i krótkie spodenki. Byle było wygodnie. Do tego wygodne buty – sportowe adidasy czy trampki albo letnie klapki czy sandały. Panie nie powinny wychodzić ze swoimi pupilami w szpilkach. Buty powinny być wygodne do biegania. Strój na upalny dzień powinien być przewiewny i oddychający. Panie, zamiast spodenek czy rybaczek mogą założyć wygodną spódniczkę. Nie powinna to jednak być obcisła spódnica, w której trudno podnieść wyżej nogę czy przykucnąć. Najlepiej aby była to lekka i zwiewna spódniczka bawełniana. Oczywiście pod warunkiem, że nie ma wiatru, bo ją będzie podwiewał. Oczywiście w upalny dzień nie wolno zapomnieć o nakryciu głowy. Wiadomo, że czapki kojarzą się z zimą, ale latem niezbędna jest ochrona przed słońcem. Szczególnie osoby z ciemnymi włosami wiedzą, co znaczy gorąca głowa. Najlepiej więc założyć czapkę z daszkiem. Panie zaś mogą wziąć letni kapelusz. Ochrona głowy jest niezbędna, szczególnie, gdy musimy spacerować w samym słońcu.


Sukienka na spacer z psem?


Sukienki letnie są najchętniej wybieranym elementem garderoby o tej porze roku. Pozwalają na to, by zarówno czuć się komfortowo, jak i elegancko prezentować. Sukienka to także dobry pomysł na spacer z psem. Nie musi być elegancka. Wystarczy zwykła, prosta codzienna sukieneczka. Bawełniana czy lniana sukienka jest przewiewna i lekka, więc nadaje się idealnie na upalny dzień, zwłaszcza na spacer w godzinach wczesnopopołudniowych, kiedy temperatura jest najwyższa. Sukienka będzie świetnym wyborem, jeśli nie mamy w swojej okolicy parku ani innego zacienionego miejsca i skazani jesteśmy na spacer w słońcu. Do sukienki letniej łatwo można dopasować wygodne obuwie – klapki, baleriny, sandałki, a także letni kapelusik. Sukienka będzie idealnym wyborem, jeśli podczas spaceru z pupilem chcemy się z kimś spotkać lub coś przy okazji załatwić.